Letní tenisový turnaj ve dvouhře 2015

Autor Obec Partutovice. Fotogalerie vytvořena před dvěma roky.

Letní tenisový turnaj ve dvouhře

tenista

Pravidla pro „Letní tenisový turnaj“ pořádaný na víceúčelovém hřišti v Partutovicích

Turnajový klíč: V turnaji se soutěží ve třech kategoriích: Muži (18 +), Ženy (18 +) a Děti (- 15).

Muži hrají ve dvou skupinách po osmi hráčích systémem každý s každým. Dva první hráči z každé skupiny postupijí do semifinále kde hraje A1 x B2 a A2 x B1. Vítězové těchto duelů hrají finále o 1. místo, poražení hrají o třetí místo. Hraje se vždy na 2 vítězné sety. Počítání bodů ve skupině se za hru rozdělují 3 body (pokud prohrávající hráč uhraje 1 set, získává 1 bod a vítězný hráč 2 body, pokud prohrávající hráč neuhraje set, získává vítěz 3 body). Po odehrání tabulky a shodnosti bodů postupuje hráč, který vyhrál vzájemný duel.

Ženy hrají v jedné skupině o sedmi hráčích systémem každý s každým. Počítání bodů ve skupině se za hru rozdělují 3 body (pokud prohrávající hráč uhraje 1 set, získává 1 bod a vítězný hráč 2 body, pokud prohrávající hráč neuhraje set, získává vítěz 3 body). Po odehrání tabulky je pořádí již automaticky dáno, při shodnosti bodů vítězí hráč, který vyhrál vzájemný duel.

Děti hrají v jedné skupině o pěti hráčích systémem každý s každým. Počítání bodů ve skupině se za hru rozdělují 3 body (pokud prohrávající hráč uhraje 1 set, získává 1 bod a vítězný hráč 2 body, pokud prohrávající hráč neuhraje set, získává vítěz 3 body). Po odehrání tabulky je pořádí již automaticky dáno, při shodnosti bodů vítězí hráč, který vyhrál vzájemný duel.

Všechny zápasy – kromě finále - jsou na 2 vítězné sety, za stavu 6:6 v každém setu se hraje tie break. Finále je na 3 vítězné sety, za stavu 2:2 na sety se hraje dál rozdílem 2 gemů (třeba 8:6).

Rezervace zápasů probíhá prostřednictvím rezervace na tel. 581 625 294, 602 514 400, případně mailem ou@partutovice.cz. Na duel budou rezervovány dvě hodiny, začátek duelu vždy v celou hodinu. Po dobu rezervace bude hřiště zpřístupněno pouze pro hráče. Harmonogram duelů včetně aktuálních tabulek bude k nahlednutí na webových stránkách obce v galerii, dále pak v pohostinství na Fojtství, případně v prodejně ZD Partutovice. V případě jakýchkoliv změn, úprav, organizátor je povinen zavčas vše oznámit všem zúčastněným hráčům, aby turnaj proběhl v souladu všech herních pravidel.

Poznámka organizátora: turnaj není určen pro žádné finanční výhry! Jedná se zde pouze o sportovně-společenskou záležitost.

Termíny turnaje:

Zahájení: 15. června 2015, skupiny se musí odehrát na základě rezervace hráčů do 21. srpna 2015, semifinále Muži v termínu od 21. – 28 srpna 2015, finále + 3. místo Muži pak 28.-29. srpna 2015.

Hra se hraje na základě pravidel tenisu (viz. níže) bez rozhodčího, proto je nutné být k sobě ohleduplní a respektovat tyto základní principy:

•  každý hráč je zodpovědný za všechna hlášení na své straně dvorce

•  všechna hlášení „aut“ musí být učiněna ihned po dopadu míče (pouze reflexivní odehrání míče povoleno) a dostatečně nahlas, aby je slyšel soupeř

•  pokud hráč váhá, musí ponechat soupeři výhodu (pokud si hráč není jistý, že míč byl „aut“, musí pokračovat ve hře)

•   pokud hráč nesprávně ohlásí míč „aut“ a poté si uvědomí, že udělal chybné hlášení a míč byl dobrý, přizná tuto skutečnost protihráči a ztrácí bod

•  podávající by měl před každým prvním podáním ohlásit stav skóre, a to dostatečně nahlas tak, aby ho slyšel soupeř

•  pokud hráč nesouhlasí s tím, jak se jeho protihráč chová nebo jaká činí hlášení, může zavolat pro rozhodcování pořadatele.

Hráči, kteří úmyslně nedodržují tyto principy, mohou být potrestání za “Vytváření překážek soupeři” a Nesportovní chování vyloučením z turnaje.